Zimní QRP závod 2017

Letos opět ze hřebenu Orlických hor a od Ústí nad Orlicí

 

Po několika letech jsme se vrátili na Zimní QRP závod na hřeben Orlických hor ke Kunštátské kapli, tentokrát v sestavě Jirka OK1MWW, Pavel OK1UG a Vojta OK1GI. Sněhu je v Orlických horách dostatek, takže s dopravou materiálu na místo k opravenému přístřešku nebyl problém. Po příjezdu jsme si naše stanoviště vyhrabali ze sněhu a přikryli plachtou, která nás později ochránila před nepříznivým počasím. Stavbu antén a zařízení už máme v těchto podmínkách nacvičenou. Proti minulým rokům nás překvapilo větší množství stanic na 70cm ihned po začátku závodu. To v minulosti nebývalo. Začátek 2m části byl také velmi pěkný. Bohužel podmínky byly mizerné a nikam dál to letos nechodilo. Mohlo to být způsobené i mlhou, mrholením a tvořící se námrazou na hřebenu hor). Balení a doprava materiálu dolů proběhla též bez problémů, takže už za hodinu po skončení závodu jsme seděli ve Skirestu v Říčkách na pozdním obědě a kávě.

 

70cm    47 QSO        ODX     DH3NAN   381km

2m        62 QSO        ODX     HG1DRD  377km

 

Děkujeme všem protistanicím za spojení.

Obrázky jsou jako vždy uloženy ve fotogalerii.

 

6.2.2017                                    Vojta – OK1GI

http://www.skiricky.cz/

http://www.ski-rest.cz

 

 

 

Zimní QRP u OK1VOF

 

Na zimní QRP contest jsem se tentokrát vydal jen na Andrlův chlum - kvůli fůře sněhu jsem si netroufl jet nad Jehnědí nebo k Pěčínu, na obou místech bych asi s feldou zapadl do sněhu a těžko se pak vyhrabával. Takže letos asi nejslabší výsledek v tomto závodě: jen 19 QSO/1215km na 432 MHz a 28 QSO/2224km na 2m.
Směr na západ je zarušen "Stříbrnou krasavicí" - rozhlednou ověšenou všemožnými službami, navíc kousek dál je vysílač FM rozhlasu, takže výsledkem jsou jen 1+2 stn z OM a jinak jen OK.
Počasí bylo celkem rozumné, teplota +/- 0 a drobně pršelo jen chvíli. A tak jediným kladem byl po závodě dobrý oběd na chatě na Andrláku.

 

6.2.2017                                    Alex – OK1VOF