Zimní QRP 2018 tentokrát jen u OK1VOF

Letos, protože OK1KUO v zimním QRP absentovala (nějak nebyli lidi), jsem do závodu vyrazil z klubu sám. V sobotu jsem si zabalil do auta vše potřebné mimo TRXu a baterek s tím, že ráno dobalím zbytek a vyrazím. Letos padla moje volba za QTH kousek nad letištěm v Jehnědí. V neděli ráno, když jsem otevřel oči jsem začal přemýšlet jestli jet na kopec je rozumný nápad (mírně posněženo, trochu vítr a černé mraky kolem dokola). Ale nakonec jsem se zlomil a vyrazil, byť s mírnými komplikacemi : měli jsme doma dva vnuky a tak na mě před odjezdem zbylo ještě vyvenčení psa (proto i QTH takříkajíc „za rohem“, na delší cestování by nebyl čas). Ale vše dopadlo a v 8 jsem vyrážel. Kupodivu jsem jednak nic nezapomněl a i stavba šla docela rychle (nestavěl jsem „velký – 5m“ stožár, ale jen jednu 3m trubku), a navíc jsem poprvé použil ložisko k upevnění stožárku k  ráhnu vysunutému z příčníku na autonosiči (fotky ve fotogalerii). A tak 45 min před závodem vše stálo a půlhodinku před startem bylo vybaveno i pracoviště v autě.

 

70 cm etapu jsem začal přesně v 9:00 UTC a po 22 QSO skončil 7 min před koncem etapy, abych vyměnil 14 el Y antenu na 70cm za 7 el Y na 144 MHz. S výsledkem na 70 cm jsem byl docela spokojen, podařila se i jedna DL stn.

 

2m etapu jsem začal mírně později, po výměně ant si ještě řeklo tělo a tak jsem se mirně pozdržel. Na 144 MHz jsem udělal 28 QSO, čili nic moc a dojem nenapravily ani 3 DL stn. Jinou cizinu jsem ani na jednom bandu neslyšel, kupodivu ani OM stn které jsem v minulosti dělal. Sice jsem slyšel OM5LD ale nedovolal se.

 

Po skončení závodu jsem nakonec účasti nelitoval, kupodivu se totiž vyvedlo počasí – po neslavném ránu pak během dne svítilo i sluníčko a bylo příjemně.

 

A výsledek :

432 MHz : 22 QSO, 1632 b, best OK1KAD 243km

144 MHz : 28 QSO, 3057 b, best DX DH1NAX 361km

 

A na obou pásmech byl „best DX“ Jirka Ok1MWW ze stejného lokátoru, hi …

 

Pár obrázků a mapky spojení jsou jako obvykle v galerii.

 

 

5.2.2018                                    Alex – OK1VOF