UHF 2012

IARU Region I. UHF Contest 2011 na "Zakletém vrchu"

 

Vyrazili jsme s Jirkou (OK1MWW) v sobotu tak, abychom byli u závory do lesa v době, kdy už po nás nebude nikdo střílet. Po příjezdu na kopec jsme nejprve postavili zařízení uvnitř domečku, abychom byli připraveni na test a "písknutí" do antén. Záhy nato přijel Honza (OK1MUO) s burčákem a po "ochutnávce" jsme se pustili do stavby venku. Paraboly byly na místech včas, ale nezbytné propojení „krabiček“ opět zabralo mnoho času. Snad to bylo naposledy.
Po postavení antén Honza odjel a po obědě jsme kontrolovali zařízení a nastavili deníky. Hotoví jsme byli dost dlouho před závodem  (cca 1,5hod). Dokonce to už vypadalo, že začneme po dlouhé době závodit včas a chtěli jsme tedy udělat "testovací" spojení.. Venku mezitím začalo foukat trochu víc a v tom momentě nás navštívil p. Murphy poprvé. Opět odešel rotátor na parabole pro 23cm. Nejprve ovládání (nevíme, jen tušíme proč) a poté i mechanika, kdy na šnekovém kole po nárazech větru opět chybí několik zubů. Dobrá - pojedeme tedy jen 13 a 9cm. Po pár spojeních, kdy jsme se dovolávali (jak Jirka říkal na zadek paraboly…) a pokusech, kdy se nemohl dovolat vůbec, jsme se trochu dohadovali, kam že to vlastně směruje (vždy o 90 stupňů jinam). Dvakrát jsem vlezl nahoru a prováděl korekci. Při druhém výstupu už mi to bylo jasné. Ani Hirschmann to nepřežil. Na balení již bylo pozdě a v tom silném větru bychom toho zničili ještě víc. Trochu jsme si "pobrečeli" a ve 22hod jsme ulehli ve stanici lanovky ke spánku. Pokud by rotátory přežili odpolední nárazy, pak ty večerní, kdy foukalo až 22m/s, zcela jistě ne. V noci ještě začalo pršet a tak to vydrželo až do 15hod. Co na tom, že jsme se probudili v 8hod a byli jsme připraveni na balení a odjezd. Stejná situace jak o loňském PD. Ve 14hod už se čekat nedalo a šli jsme "pod sprchu" poprvé. Antény pro 13 a 9cm a kabely. Za 30min jsme byli zcela promoklí a zmrzlí. Dole převléct do suchého, ohřát se a následovala druhá sprcha. Při demontáži 23cm najednou přestalo pršet i foukat a dohlednost byla až do Poděbrad (na „Komár“ však vidět nebylo...). Přesně podle Medarda se vyčasilo v 15:00. Díky pane Murphy. Z kopce jsme odjeli v pohodě po silnici před 16hod - tedy ještě před "zavíráním lesa".
Nejslabší článek jsou u nás již po několik let rotátory. Převodovku toho na sloupu snad opravím (jedno kolo ještě mám), ovládání slíbil opravit Jirka a stále doufáme, že přežil motor.  Na provoz s parabolou to však není. Hirschmanovi však chybí šnek, který byl z hliníku. Před novou sezonou tedy musíme provést výraznou změnu v této oblasti. Smůly snad máme vybráno na hodně dlouho dopředu!!!

Obrázky jsou v sekci Fotogalerie.

 

13.10.2012                                   Vojta - OK1GI