UHF 2011

Info o naší účasti v IARU Region I. UHF Contest 2011.

 

Na poslední UHF závod v této sezóně se nám ani moc nechtělo. Téměř každý měl „v záloze“ jinou aktivitu nebo činnost, kterou mu naplánovali doma. Navíc rotátor, zničený při Polním dnu, byl sice po mechanické stránce opraven (výměna šnekového soukolí), ale na opravu ovládací jednotky došlo den před závodem. Jen díky přetrvávajícimu fantastickému počasí, kdy v Orlických horách bylo sluníčko a nezvyklé teplo (až 22 stupňů) a očekávaným vynikajícím podmínkám šíření jsme to „neodpískali“. Osádky dvou aut: OK1GI, OK1UG, OK1IUO a  OK1MWW, OK1VOF vyrazily v sobotu ráno. Jelikož je „lovecká sezóna“ a my jsme nechtěli dráždit jeleny ani skončit s prostřílenými auty, zvolili jsme pro závěrečnou část jízdu nahoru po sjezdovce, což pro 4x4  nebyl tak velký problém.

Instalace rotátoru na sloup i oživení a zkoušky proběhly na jedničku a cca po hodině jsme se tedy pustili do instalace antén. Zhruba hodinu před začátkem závodu bylo všechno na svých místech a funkční.

70cm - zde jsme žádné zázraky neočekávali, jelikož vedle „big gun“ stanice a efektu, jaký byl na výstupu RXu (podobně, jako když plně naložená TATRA vysypává náklad štěrku), to ani není možné a tak je dosažený výsledek velmi pěkný.

23cm – spojení v deníku i skóre narůstala rychlým tempem a ještě v noci byl dosažen náš nejlepší výsledek za poslední roky. Konečný výsledek (počet spojení, skóre, počet zemí a lokátorů, do kterých to ze Zakletého vrchu nikdy nešlo) byl pro nás naprosto nepředstavitelný.

9cm – i s malými kašpárky lze hrát velké divadlo a také zde padl klubový rekord.

 

V průběhu Polního dne, se na Zakletém vrchu sešly všechny mínusy na jedné straně a závod jsme tehdy ukončili předčasně. Tentokrát to konečně bylo naopak a UHF2011 jsme si všichni opravdu užili.

 

Přehled dosažených výsledků je zde a foto s mapami spojení jsou uloženy v sekci fotogalerie.

 

70cm     215 QSO        54061 bodů      ODX  PA6NL        883 km

23cm     151 QSO        49351 bodů      ODX  IQ1KW        932 km

9cm        16 QSO          2405 bodů      ODX  OK1AIY/P    250 km

 

Děkujeme všem za spojení a těšíme se NSL v nové MW sezóně.

 

3.10.2011                    Vojta – OK1GI