Mikrovlnný závod 2013

Info o Mikrovlnném závodě u OK1KUO a OK1MWW

 

OK1KUO

Na Mikrovlnný závod jsme tentokrát zbyli pouze dva (Alex OK1IUO a Vojta OK1GI), takže jsme vzhledem k počtu operátorů a očekávanému počasí zredukovali naši účast pouze na pásmo 23cm. Po příjezdu na kopec bylo polojasno, bezvětří, teplota 12°C a viditelnost cca 80km. Prostě super podmínky pro stavbu antény.  Cestou jsme si ještě zařídili pomoc pro vytažení paraboly na sloup, což nakonec nebylo potřeba, jelikož za těchto podmínek jsme to zvládli pouze ve dvou a za hodinu a čtvrt bylo postaveno kompletní pracoviště a dokonce všechno i fungovalo… Zbytek času jsme trávili údržbou a dalším vylepšováním contestového stanoviště. Po poledni se už zvedl vítr a začalo pršet. S obavami jsme sledovali obrázky z meteo radaru. Tentokrát jsme testovali jiné napájení „krabiček“ na sloupu . Systém je vymyšlený dobře, ale měnič vyžaduje ještě jednu úpravu. V devět večer jsme na sloup ještě instalovali pro napájení transvertoru starý dobrý zdroj…

Závod probíhal celkem v pohodě .  K lepšímu výsledku chyběly na pásmu stanice z PA, LY a větší počet z SP, ale i tak jsme s výsledkem velmi spokojeni. Tentokrát jsme nic nezničili. Dokonce v neděli přestalo pršet a anténu jsme demontovali za sluníčka v naprostém bezvětří.

 

Dosažený výsledek:

124 QSO     35 753 bodů    ODX IQ1KW   932km

 

Děkujeme všem za spojení a těšíme se NSL v Polním dnu.

 

3.6.2013                                      Vojta – OK1GI

 

 

OK1MWW

Tentokrát jsem před účastí na MW contestu dal přednost srazu spolužáků ze základní školy po 45 letech. Nějak to letí, Hi.

Protože ale u nás v neděli, na rozdíl od většiny Čech, nepršelo a měl jsem doma na opravu zařízení na 13 cm, rozhodl jsem se ho v závodě alespoň vyzkoušet. Vyjel jsem na bezejmenné návrší v JO80FD , asi 540 m a.s.l.  Bohužel normálně používaná parabola  0.9 m zůstala na kopci, takže jsem použil jen starou Wifi anténu. Viz fotky .  Moc to nechodilo, přece jenom k většině vzdálenějších stanic bylo nějaké převýšení a ta anténa ani moc nesměrovala. Během tří hodin provozu jsem udělal celkem 6 QSO, ODX OL9W. No, alespoň jsem vyzkoušel připojení na ON4KST přes mobil a přenosný rotátor, ve kterém jsem upravoval SW tak, aby chodil s VUSC. Všechno fungovalo, takže jsem v podstatě spokojen. Hlavně že jsem nezmokl. Občas vysvitlo i sluníčko.

 

Obrázky jsou uloženy ve fotogalerii

 

3.6.2013          Jirka - OK1MWW