Letní QRP závod 2011

Další část naší QRP aktivity

 

Letní QRP závod jsme odjeli jako obvykle z Kunštátské kaple na hřebenu Orlických hor v sestavě Jirka OK1MWW, Alex OK1IUO, Vojta OK1GI a Vojtík. Tentokrát nebyla nutná zvláštní příprava, jelikož vše jsme měli vyzkoušeno z předchozích QRP aktivit. Pouze jsme se zastavili na domácím QTH na Zakletém vrchu pro trubky stožáru. Podle předpokladu bylo všechno sestaveno a funkční cca 20min před začátkem závodu. Zvolili jsme „mokrou variantu“ přístřešku, jelikož předpověď „Medarda“ slibovala cca od 13ti hod intenzivní srážky. Jedna bouřka nás trochu vystrašila, avšak těsně minula, aniž bychom museli přerušit vysílání. Drobný déšť začal po ukončení závodu a trochu zkomplikoval balení. I tak jsme již 40min po posledním spojení odjížděli. Vlastní závod probíhal dobře a překvapila nás velmi slušná aktivita z jihu. Opět se ukázalo, že pokud není pásmo „znečištěno“ Big-gun stanicemi, dají se dělat pěkná a dlouhá spojení i s malým výkonem.

Aktivita členů radioklubu během tohoto contestu byla téměř stoprocentní, jelikož další dva členové klubu (Lexa OK1VOF a Honza OK1MUO) se závodu zúčastnili sami.

Obrázky a mapa spojení jsou uloženy v sekci „Fotogalerie“.

 

Děkujeme organizátorům tohoto skvělého závodu a také všem stanicím za zavolání.

 

8.8.2011                                      Vojta – OK1GI

 

 

Info o účasti OK1VOF :

 

Protože se svým novým plechovým kolenem ješte nemůžu dělat moc velké tůry, chtěl jsem se zúčastnit závodu z mého oblíbeného místa za letištěm v Ústí nad Orlicí. Po příjezdu na místo jsem ale zjistil, že jednak dřevěný stolík a lavičky jsou pryč, a navíc na místě bylo auto, ve kterém se (pravděpodobně) odbývala činnost výsostně neradioamatérská. A tak jsem vyrazil na místo mezi Žamberkem a Rokytnicí v Orlických horách, na které mě upozornil Jirka OK1MWW. Je to betonová plocha kus od silnice nad Pěčínem v nadmořské výšce 540m.  Dorazil jsem na místo jen půl hodiny před závodem. Sice jsem měl kovový stožárek, ale díky časové ztrátě jsem použil opět teleskopický nástavec a anténu jsem dostal jen do 3 m. Poprvé jsem s sebou na otestování vzal LiPo baterii 5000mAh a velmi se osvědčila - vydržela napájet FT-817ku celý závod.

Jinak podmínky dobré, celkem 71 QSO s ODX 513 km. A protože jsem dobře odhadl počasí (pravda, během závodu jsem se 2x stěhoval - z auta na sluníčko, zpět do auta a zase ven ke stolku) a začal balit 15 minut před koncem závodu, ani jsem nezmokl a závod jsem si opravdu užil - pěkná spojení a na pásmu KLID bez rachotu Big-Gun stn.

 

Pár obrázků a mapka je v galerii.

 

Alex OK1VOF