I. Subregionální závod 2022

Tak se mi nějak udělalo smutno a vzpomněl jsem si, že bych mohl po roce opět pokračovat v psaní krátkých zpráv z našich aktivit na Zakletém vrchu…

 

První letošní závod na kopci byl I. Subregionál. Z důvodu pracovního vytížení jsme se pro účast rozhodli až v týdnu před závodem. Jelikož je na horách přes metr sněhu a lyžařské středisko je v provozu, měli jsme sraz s Jirkou OK1MWW a Alexem OK1IUO v 7hod „u závory“, abychom byli na kopci ještě před zahájením provozu. K transportu materiálu jsme opět použili techniku našeho Skiklubu. Vzhledem k lyžařům, pohybujícím se pod námi, jsme začali transportem parabol a veškerého zařízení na sloup. Sestavení nám zabralo téměř tři hodiny. Nefoukalo, svítilo sluníčko a mráz se dal vydržet. Kolem poledne jsme měli v provozuschopném stavu všechna tři pásma: 23, 13 a 9cm. Spojení v závodě přibývala celkem pěkně. Škoda, že na sever a východ od nás je naprosto mizivá aktivita stanic na těchto pásmech. I tak konečné výsledky nejsou špatné.

23cm   105 QSO      38 164 b.     ODX  IQ1KW  932 km

13cm     30 QSO      10 547 b.     ODX  IQ1KW  932 km

9cm       11 QSO        2 243 b.     ODX  DL3IAE  597 km

Zařízení máme tedy otestované na další závody. Demontáž, sbalení a transport všeho materiálu z kopce na parkoviště nám zabralo dvě a půl hodiny. O půl šesté jsme spokojeni odjížděli domů.

Děkujeme všem stanicím za spojení a těšíme se na druhý subregionál v květnu.

 

Mapy spojení jsou ve fotogalerii

 

11.3.2022                  Vojta – OK1GI