DIG VHF Party 2018 u OK1VOF

Aneb jak jsem si užil závodění

 

 

V sobotu 12.5. se konala tradiční DIG VHF Party, a tak jsem si naplánoval účast. Plán byl vyjet na kopec Pustý odkud jsem v r. 2016 vyhrál v OK kategorii 70 cm. Krátce po obědě jsem naložil stožárek (ostatní železo už v autě bylo) a vyrazil smět Letohrad – Žamberk – Říčky. První zádrhel nastal když Letohrad byl neprůjezdný (asi pouť) a tak mě to hnalo kamsi za Letohrad a nakonec zpět do Letohradu a směrem na Šedivec a po silnici 11 do Žamberka. Navíc cestou na Šedivec jsem stál 2 x na semaforech (oprava kruhového objezdu a pak křižovatka na Nekoř). A protože i v Helvíkovicích se čeká u semaforu před opravovaným mostem a Říčky směrem na Pustý se musí složitě objíždět, bylo jasné že časový plán je v tahu. Takže jsem skončil nad Pěčínem, odkud už jsem párkrát vysílal. Ale i tady to bylo jinak: u místa s betonovými panely jsou dvě hromady hnoje (vůně a mouchy jedna báseň) takže jsem jel po polňačce kus dál a skončil na plácku mezi polem odkvetlých pampelišek a lánem řepky babišovky (viz obrázek) a to někdy po 14. hodině.

Vyměřil jsem si kotvy a postavil stožárek 5m s ant 14 el na 70 cm a 7 el na 144 MHz. A pak to přišlo : asi díky enormně suché zemi a větru který se zvedl (bylo dost černo a vypadalo to na bouřku) se jedna kotva vytáhla a celý stožár mi spadl na záda. Antény to odnesly ohnutými prvky a záda ranou. Naštěstí jsem si na záda neviděl (jinak bych to okamžitě zabalil a jel domů). Při opakovaném pokusu to nevydržel patní kloub a spadlo mi to ještě jednou (to už „naštěstí“ jen na zem, ne na mě).

Zavolal jsem Zdenkovi OK1AR že se nezúčastním (před závodem jsem ho prosil o avizo členům DIGu aby občas otočili ant na Orlické hory a ne jen na DL), ale po jeho řeči že to je škoda jsem to nakonec zkusil ještě jednou, ale jen s ant na 144MHz na 3m stožárku kotveném k příčníku z hagusu auta. To už mi nespadlo a tak jsem s půlhodinoým zpožděním (13:30 UTC) mohl začít závodit. Během závodu jsem ještě jednou musel zalézt do auta (déšť), ale bouřka se naštěstí uhnula jinam takže pak už to šlo bez problémů. Celkem 16 qso, 3526 km, 8 členů DIGu, takže výsledek 28208b. Nic moc za tu cenu: ant 144MHz skoro na odpis, 70cm bude muset projít ozdravnou kůrou, o mě nemluvě.

Abych si ale užil vysílání tak jsem současně dával body i jako  OK1KAS.

Na konci závodu jsem na 30 min přehodil antény (dal jsem na stožárek 70cm), ale na 432 nebyl ani ten bouřkový rachot jako na 2m natož nějaké stanice.

Vše jsem dobalil bez komplikací, dojel domů (byť sedět v autě nebylo nic moc), v suchu poklidil věci do garáže a pak seděl 20 min v autě před barákem než jsem mohl odstěhovat zbytek krámů domů protože lilo jako z konve.

Pár obrázků je jako obvykle ve fotogalerii.

 

13.5.2018                    Alex OK1VOF