CQ WW DX Contest 2021 - CW

SO(A)SB10 HP

 
Pro účast jsem udělal všechno potřebné, včetně opravy motoru rotátoru, poškozeného v MMC contestu. Před závodem jsem dlouho zvažoval, jakou anténu postavit a použít. Vzhledem k předpovědi počasí a také k puštěnému systému výroby technického sněhu na kopci jsem nechtěl obětovat 6el OWU ani 5el Yagi a rozhodnul se pro starou (malou) „teplickou“ 3el Yagi. Tu jsem schopen čistit během závodu. I tak to znamenalo každé dvě hodiny vylézt po omrzlém sloupu do 30metrů a z antény otloukat led. Za ty dvě hod dokázaly prvky „narůst“ na průměr 3-4cm.
Podmínky na 10m byly tentokrát hluboce podprůměrné. Sice jsem „sestřelil“ všechno, co jsem slyšel, ale byl to boj. Před měsícem v SSB to byl jiný cvrkot.
Teď po závodě se mi v hlavě honí myšlenky a otázky: jaký to má smysl, kde je poměr mezi radostí, uspokojením a investovaným časem, prostředky a spálenou elektrikou (kdyby to věděla Gréta…). Nebýt srovnání s ostatními stanicemi na online score, asi bych to dávno zabalil. I tak jsem musel skončit ještě za šera. Na rozdíl od SSB jsem demontáž antény prováděl ze zcela omrzlého sloupu a z kopce odjížděl v 25cm sněhu. Přežil jsem, ale už jsem na taková dobrodružství asi starý…
 
73, Vojta OK1GI / OL5M